fbpx

21-latek pojechał nad morze popełnić samobójstwo. Interweniowała policja

Wrocławscy policjanci z Krzyków otrzymali informację o 21-letnim wrocławianinie, który zamierza podjąć dramatyczną decyzję i popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze natychmiast podjęli szereg działań w celu niedopuszczenia do tragedii. Na podstawie informacji przekazanej przez zgłaszającego funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna przebywa na terenie Trójmiasta. Tego typu zgłoszeniom jest zawsze przypisywany najwyższy priorytet, dlatego nawiązał kontakt z trójmiejskimi policjantami, którym przekazane zostały wszelkie niezbędne informacje w prowadzonej akcji poszukiwawczej.

Dyżurny z komisariatu na wrocławskich Krzykach otrzymał zgłoszenie o 21-letnim mężczyźnie, który może popełnić samobójstwo. Mężczyzna mieszkający na stałe we Wrocławiu powiadomił swojego kolegę, który mieszka w Poznaniu, że wyszedł ze swojego mieszkania i jedzie nad morze odebrać sobie życie.

Funkcjonariusze wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie. W rozmowie ze zgłaszającym ustalili wszystkie szczegóły, a z kolei dyżurny z komisariatu na Krzykach natychmiast skontaktował się z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, którym przekazał wszelkie niezbędne informacje dotyczące prowadzonej akcji poszukiwawczej.

Sprawna oraz skuteczna koordynacja działań prowadzonych przez dyżurnego krzyckiej jednostki, doprowadziły do odnalezienia ok. godz. 3 w nocy zaginionego 21-latka na terenie Gdyni.
Życiu i zdrowiu mężczyzny nie zagraża już niebezpieczeństwo. Policjanci, którzy odnaleźli mężczyznę zapewnili mu niezbędną pomoc medyczną i przewieźli do szpitala.

Przez cały czas trwania akcji poszukiwawczej mł. asp. Mariusz Kubiś pozostawał w stałym kontakcie z rodzicami zaginionego mężczyzny. Wdzięczni za odnalezienie ich syna rodzice, kilkukrotnie dzwonili z podziękowaniami za udzieloną pomoc.