fbpx

Atak na policjanta maczetą. Padły strzały. Policjant został ranny

Do dramatycznej sytuacji doszło wczoraj (wtorek, 10 stycznia) we Wrocławiu. Podczas interwencji policji w jednym z tamtejszych bloków mieszkalnych został zaatakowany maczetą policjant. Policjant zaczął się bronić i oddał kilka strzałów.

We wtorek, 10 stycznia, około godziny 23:00 do jednego z mieszkań w Wrocławiu została wezwana policja. Zgłoszenie dotyczyło agresywnego mężczyzny, który leczy się psychiatrycznie i chce pobić swoją matkę.

Na miejsce w trybie pilnym zostali wysłani funkcjonariusze policji. Nagle jeszcze przed wejściem do mieszkania policjanci zostali zaatakowani przez mężczyznę z maczetą. Niestety jeden z interweniujących policjantów został ranny w szyję oraz plecy. Funkcjonariusz oddał kilka strzałów w stronę agresywnego mężczyzny.

Na miejsce zdarzenia od razu zostało wysłane wsparcie. Napastnik został złapany i aresztowany. W zdarzeniu ranny został tylko funkcjonariusz policji. Agresywny mężczyzna trafił do szpitala specjalistycznego.

Prokuratura wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Bardzo możliwe że czyn zostanie zakwalifikowany jako usiłowanie zabójstwa policjanta.