fbpx

Dramat na śląskiej A4. Ciężarówka wypadła z drogi [Zdjęcia]

Wypadek na autostradzie A4 w Katowicach – kierowca ciężarówki trafił do szpitala

Wczesnym rankiem we wtorek doszło do poważnego wypadku na katowickim odcinku autostrady A4 w kierunku Wrocławia. Zdarzenie miało miejsce na wysokości AWF i spowodowało całkowite zablokowanie drogi. W wyniku tego incydentu kierowca ciężarówki został przewieziony do szpitala, a jedna osoba odniosła rany i również została hospitalizowana.

Informacje wstępne sugerują, że kierujący ciężarówką, z nieznanych jeszcze przyczyn, stracił panowanie nad pojazdem. Po utracie kontroli nad pojazdem, ciężarówka uderzyła w bariery energochłonne, a następnie przebiła się na przeciwległy pas jezdni, blokując całkowicie ruch w kierunku Wrocławia. Natychmiast po zdarzeniu wezwano służby ratunkowe, które przyjęły zgłoszenie o wypadku około godziny 3:30.

Kierowca ciężarówki został poszkodowany w wyniku kolizji i po przewiezieniu na miejsce wypadku został przebadany przez ZRM. Z uwagi na potrzebę dalszej hospitalizacji, został przetransportowany do szpitala. Jego stan zdrowia nie został jeszcze podany do publicznej wiadomości.

W wyniku wypadku, trzy pasy ruchu w kierunku Wrocławia są nieprzejezdne, co spowodowało ogromne utrudnienia w ruchu drogowym w okolicy. W szczególności, poranny szczyt komunikacyjny przyczynił się do powstania olbrzymiego korka, a ruch odbywa się teraz głównie przez tzw. pasy łącznikowe.

Na miejscu zdarzenia obecna jest policja, która prowadzi czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn wypadku. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach koordynuje działania ratownicze.

Zdjęcia: PSP Katowice