fbpx

Dramatyczny pożar domu. Podczas gaszenia doszło do wybuchu [Zdjęcia]

Do bardzo poważnego i dużego pożaru domu letniskowego doszło w miejscowości Gniewoszów na Dolnym Śląsku. Podczas trwania pożaru wybuchła jedna z butli gazowych, która znajdowała się wewnątrz budynku. Strażakom udało się w ostatniej chwili wyciągnąć pozostałe butle z płonącego domu.

Do wybuchu pożaru w domku letniskowym doszło 10 lutego w godzinach nocnych. Gdy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia już cały budynek był w objęciach ognia. Akcja gaśnicza trwała całą noc a dogaszenie zgliszczy zakończyło się dopiero nad ranem.

Podczas trwania akcji gaśniczej miała miejsce eksplozja jednej z butli z gazem propan-butan, która znajdowała się w płonącym budynku. Na szczęście w wyniku wybuchu nie został poszkodowany żaden biorący w akcji strażak. Postanowiono ewakuować pozostałe butle z domu. Akcja wyniesienia butli zakończyła się sukcesem, dzięki czemu udało się zapobiec kolejnym eksplozjom gazu.

W momencie wybuchu ognia w budynku na szczęście nie przebywał żaden człowiek. W zdarzeniu nie ma żadnych osób rannych. Według wstępnych ustaleń do pożaru doszło w wyniku zwarcia instalacji eklektycznej. Budynek w ostatnim czasie był remontowany. Miała powstać tam agroturystyka.