fbpx

Dramatyczny wypadek na Śląsku. 61-latek zginął na miejscu [Zdjęcia]

Do tragicznego wypadku drogowego doszło wczoraj (środa, 18 stycznia) w powiecie rybnickim. Zginął w nim 61-letni kierowca. Kierowany przez niego pojazd nagle wjechał na przeciwny pas ruchu, po czym wpadł do rowu melioracyjnego, gdzie zderzył się z betonowym przepustem.

Około godziny 11:20 na ulicy Mikołowskiej w miejscowości Przegędza miał miejsce śmiertelny wypadek samochodowy. Według ustaleń rybnickich policjantów do zdarzenia doszło gdy kierujący samochodem osobowym ford, jechał w stronę miejscowości Czerwionki-Leszczyn. Nagle z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn wjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie wpadł do przydrożnego rowu melioracyjnego, gdzie uderzył w przepust melioracyjny. Niestety 61-letni mieszkaniec Rybnika pomimo przeprowadzenia akcji reanimacyjnej zginął na miejscu wypadku. Lekarz musiał stwierdzić zgon.

Dokładne okoliczności i przebieg wypadku będzie badany podczas rozpoczętego śledztwa. Nadzór nad pracami śledczych objął prokurator.

Policja apeluje o rozwagę i bezpieczną jazdę na drogach. Szczególnie powinniśmy uważać aby przestrzegać ograniczeń prędkości oraz zachować szczególną ostrożność podczas manewrów wyprzedzania. Pamiętajmy że manewr wyprzedzania jest zakazany gdy linia na drodze jest ciągła.

Zdjęcia: Policja w Rybniku