fbpx

“Górnicy nie dają oznak życia” Straszne wieści z kopalni Zofiówka

Ratownikom udało się dotrzeć do czterech poszukiwanych górników, z którymi utracono kontakt po wstrząsie w kopalni Zofiówka. Niestety na ten moment  nie można podać ich danych personalnych. Dyrektor ds. pracy w kopalni przekazał, że ci “pracownicy nie dają oznak życia”.

Ratownicy górniczy dotarli do czterech poszukiwanych górników, z którymi utracono kontakt po wstrząsie w kopalni Zofiówka. “Zastęp ratowniczy znalazł czterech poszkodowanych górników około 220 metrów od czoła przodka. Ratownicy musieli się jednak wycofać, bo kończył im się tlen w butlach” – przekazała JSW na Twitterze.

 – Jeden z zastępów […] dotarł do czterech górników. […] Nie potrafimy podać identyfikacji, to nie jest ten moment jeszcze – powiedział w sobotę po godz. 18 wiceprezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej ds. technicznych i operacyjnych Edward Paździorko.

Jak powiedział już po briefingu dyrektor ds. pracy w kopalni Marcin Gołębiowski, „ci pracownicy nie dają oznak życia”. Chwilę wcześniej o zlokalizowaniu górników zostały powiadomione ich rodziny, które są na terenie kopalni.