fbpx

Jechali pod prąd na A4! Interweniowała policja [Zdjęcia]

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło na legnickim odcinku autostrady A4. Podczas zatoru kierowcy którzy w nim stali zaczęli zawracać i jechać pod prąd! Wielokrotnie pojazdy te doprowadzały do bardzo niebezpiecznych sytuacji. Zablokowany był między innymi „korytarz życia” co utrudniło służbom ratunkowym dojazd na miejsce zdarzenia drogowego. Interweniowała policja która zatrzymała jadących pod prąd kierowców i nałożyła na nich mandaty karne w sumie na 9 tysięcy złotych.

Policjanci legnickiej drogówki wezwani do obsługi zdarzenia jakie miało miejsce na 91 km autostrady A4 już na samym wjeździe na węzeł zauważyli kierującą pojazdem marki Mini Cooper, która jechała „pod prąd”. 41-letnia mieszkanka Gdańska została ukarana mandatem karnym w wysokości 2000zł a na jej konto trafiło 15 punktów.

Następnie pomimo prawidłowo utworzonego korytarza życia mundurowi nie mogli kontynuować jazdy, ponieważ ich drogę zablokował kolejny nieodpowiedzialny kierujący. 34-letni obywatel Ukrainy, kierując pojazdem dostawczym marki Renault także próbował zawracać na autostradzie. Kierujący skutecznie utrudnił dojazd na miejsce zdarzenia drogowego. Został również ukarany mandatem karnym w wysokości 2000zł.

Kiedy funkcjonariuszom udało się dotrzeć do miejsca na autostradzie A4 w którym doszło do zdarzenia z udziałem dwóch pojazdów okazało się iż sprawcą jest kierujący który próbował także cofać na autostradzie. 28-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego stojąc w zatorze drogowym na 91km Autostrady A4 w kierunku Wrocławia próbował cofać i uderzył w prawidłowo ustawiony pojazd osobowy. Kierowca w związku ze stworzeniem zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem w kwocie 5000zł.

Kierowco, jeśli droga, którą jedziesz zaczyna się korkować to zjedź do  krawędzi jezdni zgodnie z obowiązującymi przepisami i nie czekaj aż usłyszysz sygnały dźwiękowe służb ratowniczych. Pamiętaj, aby pozostawiona przestrzeń między pojazdami umożliwiała nie tylko przejazd w jedną stronę, ale umożliwiła również bezpieczną drogę powrotną. Niedopuszczalnym jest zawracanie i wychodzenie z pojazdów. 

Apelujemy o rozsądek i ostrożną jazdę pamiętając jednocześnie, że szybkie i sprawne utworzenie korytarza życia w przypadku zdarzenia drogowego może ocalić nie jedno istnienie. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem osoby łamiące przepisy w tym zakresie muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.