fbpx

Koszmarna tragedia na śląskiej A4. Kierowca wjechał w tył naczepy tira [Zdjęcia]

Do tragicznego wypadku na śląskim odcinku autostrady A4 doszło dziś około godziny 13:00. Zginął kierowca pojazdu dostawczego, który wjechał w tył naczepy tira. Trwa akcja służb na miejscu tragedii. Utrudnienia mogą potrwać do około godziny 16:00 lub 17:00.

W tragicznym wypadku na autostradzie A4 w Zabrzu zginął kierowca dostawczego busa. Do zdarzenia doszło we wtorek, 19 września. W wyniku zderzenia busa z tyłem naczepy tira doszło do tej tragedii. Całe wydarzenie miało miejsce na 318 kilometrze autostrady A4 w kierunku Katowic. W zdarzeniu uczestniczyły trzy pojazdy: dostawczy bus, samochód ciężarowy oraz samochód osobowy.

Jak relacjonuje młodszy brygadier Wojciech Strugacz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu, kierowca busa zakleszczył się w kabinie, co wymagało interwencji strażaków, którzy musieli rozcinać pojazd, aby uwolnić poszkodowanego. Na miejsce zdarzenia przybył także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednakże po badaniach okazało się, że kierowca busa niestety nie przeżył. Pojazd ten posiadał słowacką rejestrację.

Na szczęście żaden z pozostałych uczestników wypadku nie odniósł obrażeń. Na miejscu interweniowały dwie jednostki straży pożarnej z Zabrza i Gliwic. Chociaż udało się już przywrócić jeden pas ruchu do użytku, to utrudnienia w ruchu prawdopodobnie potrwają jeszcze przez dwie lub trzy godziny, informuje młodszy brygadier Wojciech Strugacz.