fbpx

Koszmarny karambol na Śląsku. Droga w kierunku Katowic jest całkowicie zablokowana [Zdjęcia]

Do bardzo poważnego wypadku wypadku drogowego z udziałem 3 pojazdów doszło dziś rano na drodze krajowej numer 94 w miejscowości Dąbrowa Górnicza. Na miejscu zdarzenia trwa akcja ratunkowa służb. Ranna jest jedna osoba. Droga w stronę Katowic została całkowicie zablokowana.

W poniedziałek, 20 marca miał miejsce wypadek trzech pojazdów na drodze krajowej nr 94 w Dąbrowie Górniczej. Do zdarzenia doszło około godziny 8:00 na DK94 w miejscowości Dąbrowice Górne.

Jak podają służby ratunkowe, na miejscu wypadku pracują już odpowiednie służby, które starały się udzielić pomocy poszkodowanym. Niestety, ruch w kierunku Katowic jest całkowicie zablokowany, co powoduje duże utrudnienia dla kierowców w tym miejscu. Zderzyły się tam dwa samochody ciężarowe oraz pojazd dostawczy. Niestety w wyniku zdarzenia doszło do uwięzienia kierowcy auta dostawczego w rozbitej kabinie. Strażacy przy pomocy specjalistycznego sprzętu musieli rozcinać pojazd aby uwolnić poszkodowanego. Mężczyzna trafił do szpitala.

Według relacji podkomisarza Bartłomieja Osmólskiego, oficera prasowego KMP w Dąbrowie Górniczej, do zderzenia doszło w wyniku najechania tira na tył stojącego w korku busa, który został dopchnięty do tira, który stał przed nim. Na miejscu zdarzenia pracują już odpowiednie służby, w tym straż pożarna oraz policja.

Dokładne okoliczności i przebieg wypadku zostanie wyjaśniony w toku policyjnego dochodzenia.

Zdjęcia: PSP Dąbrowa Górnicza, WikiTrans” Pomoc Drogowa, Likwidacja szkód komunikacyjnych