fbpx

Makabryczny wypadek. Samochód z impetem wjechał w budynek [Zdjęcie]

Tragiczny wypadek w miejscowości Oława. Kierowca Mercedesa wjechał z dużym impetem w budynek. Niestety poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.

W niedzielę, 11 czerwca, około godziny pierwszej w nocy, na ulicy Zwierzynieckiej w Oławie doszło do tragicznego wypadku drogowego, który pochłonął życie 31-letniego mieszkańca powiatu oławskiego. Mężczyzna kierujący mercedesem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie posesji oraz budynek, w którym znajduje się siedziba jednej z firm.

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Oławie informują, że mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować kierowcy, który zginął na miejscu. Proces dochodzeniowy, przy udziale prokuratora, trwał kilka godzin, aby ustalić dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

“Wynik tego wypadku jest kolejnym bolesnym przypomnieniem o konieczności bezpiecznej jazdy, zachowania ostrożności i rozwagi na drodze. Pomimo ciągłych działań profilaktycznych i kontroli, niestety dochodzi do takich tragedii. Apelujemy do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Kontrole policjantów Ruchu Drogowego mają na celu egzekwowanie przestrzegania prawa i eliminowanie zagrożeń dla innych uczestników ruchu” – podkreśla asp. szt. Wioletta Polerowicz z KPP w Oławie.

Policjanci, działając pod nadzorem prokuratury, starają się ustalić przyczyny tej tragedii. Według wstępnych ustaleń, kierowca mercedesa stracił panowanie nad pojazdem, co doprowadziło do zderzenia z ogrodzeniem i ścianą budynku. Niemniej jednak, szczegółowe dochodzenie pomoże w pełnym wyjaśnieniu okoliczności tego wypadku.