fbpx

Policjanci przywrócili funkcje życiowe 65-latkowi. Nagranie pokazuje całą akcję [Wideo]

Funkcjonariusze policji z Opola przywrócili funkcje życiowe 65-letniemiu mieszkańcowi Opola.

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu prowadzili właśnie kontrolę drogową, gdy podbiegł do nich świadek całej sytuacji. Powiedział, że w pobliskim sklepie, w centrum Opola, jakiś mężczyzna stracił przytomność. Policjanci pobiegli we wskazane miejsce. Gdy zobaczyli nieprzytomnego mężczyznę, sprawdzili jego funkcje życiowe. Okazało się, że nie oddycha i nie ma tętna. Policjanci natychmiast przystąpili do działania.

Sierż. Dawid Nycel, mł. asp. Piotr Grześkowicz i mł. asp. Piotr Famuła na zmianę prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową. W ten sposób utrzymywali mężczyznę przy życiu. Gdy na miejsce dojechała ekipa pogotowia ratunkowego, policjanci cały czas pomagali ratownikom medycznym.

Na szczęście szybka i profesjonalna pomoc przyniosła oczekiwany rezultat. 65-letni mieszkaniec Opola odzyskał czynności życiowe. Policjanci pomogli jeszcze ratownikom w przetransportowaniu go do karetki. Choć stan poszkodowanego mężczyzny jest ciężki, to policjanci mają nadzieję, że szybko otrzymają dobre wieści ze szpitala.