fbpx

Polska: Wypadek karetki pogotowia na DW 975. Są ranni [Zdjęcia]

Wypadek z udziałem karetki pogotowia pod Tarnowem. Pojazd ratowników zderzył się z samochodem osobowym. W wypadku została poszkodowana między innymi ratowniczka medyczna.

W sobotę, 28 października, doszło do bardzo poważnego wypadku na Drodze Wojewódzkiej nr 975 w Biskupicach Radłowskich niedaleko Tarnowa. Karetka pogotowia zderzyła się tam z samochodem osobowym. W wyniku wypadku dwie osoby zostały poszkodowane.

W momencie zderzenia na pokładzie karetki pogotowia znajdowali się dwaj ratownicy medyczni zmierzający na interwencję. Niestety, w wyniku wypadku, która miała miejsce obok mostu na Dunajcu, jedna z ratowniczek została poszkodowana.

Zderzenie karetki pogotowia z samochodem osobowym marki Opel skutkowało tym, że oba pojazdy wylądowały w rowie przy DW 975. Okoliczności wypadku są obecnie wyjaśniane przez policję, która stara się ustalić, co było przyczyną tego zdarzenia. Oprócz poszkodowanej ratowniczki, pomoc medyczna jest również udzielana kierowcy opla, który również ucierpiał w wyniku wypadku.

Na miejscu wypadku pracują nie tylko służby medyczne, ale także strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie oraz jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Radłowa i Biskupic Radłowskich. Zespół Ratownictwa Medycznego z Tarnowa zajmuje się poszkodowanymi i udziela niezbędnej pomocy.

W związku z wypadkiem, na odcinku drogi, gdzie doszło do kolizji, obowiązuje ruch wahadłowy. To dodatkowe utrudnienie dla kierowców, którzy podróżują tą trasą, ale niezaprzeczalnie jest to niezbędne dla prowadzenia działań ratunkowych i śledczych. Trzeba pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności na tej drodze oraz dostosować się do wskazań służb porządkowych.

Zdjęcia: Państwowa Straż Pożarna w Tarnowie