fbpx

Potężny karambol na A4. Zderzyło się aż 5 ciężarówek

Poważne zdarzenie drogowe na autostradzie A4 w miejscowości Kostomłoty na Dolnym Śląsku. Doszło do zderzenia aż pięciu ciężarówek. Według doniesień radia RMF FM, zdarzenie miało miejsce w czwartek około godziny 8:30 pomiędzy węzłami Kostomłoty i Kąty Wrocławskie.

Informacje podane przez rozgłośnię sugerują, że w wyniku karambolu ruch w kierunku Wrocławia został zablokowany na prawym pasie autostrady. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wydała komunikat, w którym przewiduje się, że utrudnienia potrwają do godziny 10:00.

Na szczęście obecnie nie ma informacji o żadnych osobach poszkodowanych w wyniku tego zdarzenia. Mimo to, rozbita flota ciężarówek utrudnia normalny przepływ ruchu, co stwarza poważne problemy dla podróżujących.

W związku z blokadą prawego pasa ruchu, kierowcy są zmuszeni korzystać z lewego pasa, co prowadzi do ograniczenia przepustowości autostrady. Władze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i cierpliwości, aby zapobiec dalszym incydentom.

Służby drogowe zostały wysłane na miejsce wypadku, aby ocenić sytuację i podjąć odpowiednie środki naprawcze. Usunięcie uszkodzonych pojazdów i przywrócenie normalnego ruchu może zająć pewien czas, ale priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników autostrady.