fbpx

Potężny pożar tartaku. Śląscy strażacy ponad 7 godzin walczyli z ogniem [Wideo + Zdjęcia]

Ponad 7 godzin trwało gaszenie budynków w Soli. 15 minut po godz. 22 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Żywcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego.

Po przybyciu pierwszych zastępów na miejsce, okazało się, że pożarem objęty jest cały budynek gospodarczy w którym znajduje się tartak oraz zagrożone są budynki sąsiednie. Szybkie rozprzestrzenianie pożaru spowodowane było dużą ilością nagromadzonego materiału palnego (deski, drewno) składowanego w obiekcie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, podaniu siedmiu prądów wody w natarciu oraz trzech prądów w obronie sąsiadujących zabudowań. Dalsza część działań polegała na rozebraniu i przelaniu spalonych części konstrukcji budynku gospodarczego oraz sprawdzeniu budynku za pomocą kamery termowizyjnej.

Nocny pożar spowodował olbrzymie straty. Dużym utrudnieniem w prowadzeniu skutecznych działań w pierwszej fazie była ograniczona ilość wody do gaszenia pożaru. W działaniach udział brało 17 zastępów straży pożarnej w tym 75 strażaków.

Źródło: Komenda Powiatowa PSP w Żywcu