fbpx

Potrącenie na przejściu dla pieszych. Ofiara z poważnym urazem głowy [Zdjęcia]

Do bardzo poważnego wypadku drogowego z udziałem pieszego doszło we wtorek, 3 stycznia we Wrocławiu. W godzinach wieczornych na ulicy Borowskiej został potrącony młody mężczyzna. Poszkodowany w wyniku zderzenia z samochodem osobowym przeleciał około 10 metrów i doznał poważnego urazu głowy.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji do wypadku doszło przed godziną 19:00 Kierowca samochodu osobowego jechał z kierunku ulicy Kamiennej w stronę ulicy Glinianej. Podczas przejazdu przez oznakowane przejście dla pieszych doszło do potrącenia 25-letniego mężczyzny. Potrącony w wyniku siły zderzenia głową uderzył w szybę auta po czym przeleciał w powietrzu około 10 metrów i wylądował na asfalcie.

Poszkodowany przechodzień doznał wielu urazów w tym uraz głowy. Na miejsce zdarzenia został wezwany Zespół Ratownictwa Medycznego, który przetransportował mężczyznę do szpitala.

Policjanci przebadali wszystkich uczestników wypadku. Nikt z nich nie był pod wpływem alkoholu. Trwa ustalanie wszystkich okoliczności i przebiegu wypadku.

Ruch w miejscu zdarzenia był przez pewien czas utrudniony. Obecnie droga jest już w pełni przejezdna.