fbpx

Potworny wypadek drogowy. Samochód roztrzaskał się o drzewo [Zdjęcia]

Dziś (sobota, 11 marca) doszło do tragicznego wypadku samochodowego. Samochód osobowy uderzył w rosnące przy drodze drzewo. Nie żyje jedna osoba.

Informacja o wypadku drogowym wpłynęło do służb ratunkowych około godziny 6:30 w sobotę, 11 marca 2023 roku. Ze zgłoszenia wynikało że na drodze wojewódzkiej numer 374, Pomiędzy miastami Strzegom i Świdnica, doszło do bardzo poważnego wypadku samochodowego. Gdy ratownicy dotarli na miejsce zobaczyli pojazd marki Volvo wbity w przydrożne drzewo. Siła z jaką samochód uderzył w pień drzewa musiała być ogromna. Pojazd został doszczętnie zniszczony. Niestety 20-letni kierowca zginął na miejscu. Nie miał żadnych szans na przeżycie.

Według informacji które przekazał młodszy brygadier Łukasza Grzelaka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy, zgłoszenie o wypadku wpłynęło o godzinie 6:38. Po dojeździe na miejsce zdarzenia służby stwierdziły, że kierujący pojazdem zginął na miejscu. Policja ustaliła, że 20-latek, kierujący volvo, z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, wjechał do rowu i uderzył w drzewo, co spowodowało śmierć młodego mężczyzny.

Wyjaśnienie okoliczności tragicznego wypadku drogowego będzie zajmować się prokuratura. Przejazd drogą wojewódzką numer 382 był zablokowany przez cztery godziny, a ruch został przywrócony około godziny 10:50.

Zdjęcia: Powiatowa Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy