fbpx

Poważny karambol na A4. Są ranni. Tworzy się ogromny korek

Ponad 6 kilometrów może mieć korek samochodowy na A4, który powstał po poważnym wypadku, w którym uczestniczyły aż cztery pojazdy. Trwa akcja służb na miejscu zdarzenia. Ranne zostały dwie osoby.

Karambol na autostradzie A4 wywołał ogromne utrudnienia w ruchu drogowym. Do wypadku doszło między węzłami Pietrzykowice i Kąty Wrocławskie w kierunku Legnicy, na 143. kilometrze autostrady A4. Cztery samochody osobowe zderzyły się, powodując poważne straty materialne oraz obrażenia dwóch osób.

Według informacji przekazanych przez dyżurnego dolnośląskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), wypadek miał miejsce w niedzielę przed godziną 16:00. Po zderzeniu dwóch samochodów doszło do kolejnych kolizji, co jeszcze bardziej pogorszyło sytuację na drodze. W wyniku tego incydentu, jeden pas ruchu został zablokowany, a na miejscu wypadku powstał znaczny korek, który obecnie sięga około 6 kilometrów.

Służby drogowe podjęły działania w celu usunięcia zablokowanego pasa ruchu i przywrócenia normalnej przepustowości drogi. Przewiduje się, że utrudnienia potrwają przez około dwie godziny. Kierowcy, podróżujący tą trasą, muszą być przygotowani na spowolniony ruch i możliwe opóźnienia.