fbpx

Poważny pożar na Śląsku . Ewakuowano 12 osób [Zdjęcia]

Do bardzo poważnego pożaru pustostanu doszło w niedzielę na Śląsku. Służby ratownicze musiały ewakuować w sumie 12 osób z sąsiedniego budynku. Na szczęście w zdarzeniu żadna osoba nie została poszkodowana.

W niedzielny poranek strażacy z Dąbrowy Górniczej mieli pracowity dzień. Zostali wezwani do pożaru pustostanu przy ulicy Sikorskiego, gdzie ogień pojawił się w dwukondygnacyjnym budynku przylegającym do mieszkalnego. W wyniku pożaru 12 mieszkańców tego budynku musiało zostać ewakuowanych.

Działania strażaków były szybkie i skuteczne – użyli oni czterech prądów gaśniczych podanych w natarciu, aby ugasić płomienie. Dzięki ich wysiłkom udało się opanować sytuację.

Mimo że pożar był poważnym incydentem, na szczęście nikomu nic się nie stało. To szczególnie ważne, ponieważ pożary mogą być bardzo niebezpieczne, a w tym przypadku mieszkańcy byli w bezpośrednim zagrożeniu.

Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej opublikowali zdjęcia z miejsca zdarzenia i akcji gaśniczej: