fbpx

Poważny wypadek drogowy. Dwie osoby ranne, w tym jedna z ciężkim urazem kręgosłupa

Do bardzo poważnego wypadku samochodowego doszło dziś w województwie opolskim. Zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe. Niestety w wyniku zdarzenia dwie osoby zostały ranne. Na miejscu zdarzenia lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W wypadku drogowym, który miał miejsce w Michałowicach w gminie Branice, dwie osoby zostały poszkodowane. Do zdarzenia doszło dziś około godziny 11:30, gdy dwa samochody osobowe zderzyły się na drodze powiatowej na odcinku Branice – Lewice. W sumie w obu pojazdach podróżowały trzy osoby.

Jeden z kierowców, którym okazał się być obywatel Czech, doznał ciężkiego urazu kręgosłupa i musiał zostać przetransportowany do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Druga poszkodowana osoba to kobieta, która znajdowała się w drugim z samochodów. Również ona wymagała pomocy medycznej.

Dodatkowo, w wyniku całego zdarzenia, jedna z osób będących świadkami wypadku źle się poczuła i także musiała skorzystać z pomocy medycznej. Na szczęście, obecnie sytuacja zdrowotna wszystkich poszkodowanych jest stabilna.

Na czas akcji służb droga powiatowa na odcinku Branice – Lewice była zablokowana, co spowodowało utrudnienia w ruchu. Aktualnie, po zakończeniu działań ratowniczych, droga jest już w pełni przejezdna.

Policja przeprowadza obecnie szczegółowe dochodzenie, aby ustalić wszystkie przyczyny i okoliczności całego zdarzenia.