fbpx

Przyjechał zwiedzać Śląsk i ślad po nim zaginął [Zdjęcia]

Śląscy policjanci z wałbrzyskiej komendy, przy wsparciu strażaków oraz goprowców, od wczoraj od późnych godzin popołudniowych poszukują zaginionego 84-letniego obywatela Niemiec. Mężczyzna z wycieczką przyjechał z Wrocławia do Zamku Książ i właśnie w rejonie Książańskiego Parku Krajobrazowego był widziany przez współtowarzyszy. Również kamery monitoringu zarejestrowały mężczyznę przechadzającego się bez opieki w tym miejscu. Policja zwraca się z apelem do wszystkich, którzy mogą pomóc w ustaleniu miejsca przebywania seniora o kontakt z Policją. Z zebranych informacji wynika, że 84-latek może potrzebować fachowej pomocy medycznej ze względu na swoją chorobę.

84-latek autokarem przyjechał do Wałbrzycha miasta z Wrocławia. Tam wycieczka miała zapewnione miejsca noclegowe. W godzinach popołudniowych odłączył się od grupy turystów. Ci po pewnym czasie poszukiwań mężczyzny na własną rękę, ostatecznie informację o zdarzeniu zgłosili wałbrzyskim policjantom. Niestety nie byli w stanie powiedzieć kiedy i gdzie dokładnie mężczyzna zaginął.

Funkcjonariusze przy wsparciu strażaków z PSP i OSP , a także Grupy Sudeckiej GOPR od razu rozpoczęli działania poszukiwawcze na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Trwały one do późnych godzin nocnych, a wzięło w nich udział łącznie ponad 100 funkcjonariuszy oraz psy służbowe. Podczas nocnych działań, poza terenem samego parku krajobrazowego, mundurowi sprawdzili między innymi pobliskie szpitale, monitoring miejski i skontaktowali się z korporacjami taksówkarskimi.

84-latek w chwili zginięcia ubrany był w ciemne spodnie, kurtkę oraz buty, miał na głowie czapkę z daszkiem i przewieszoną przez ramię torbę z aparatem fotograficznym.

Obecnie od godzin porannych trwają dalsze działania mające na celu ustalenie miejsca pobytu zaginionego mężczyzny.

AKTUALIZACJA: Akcja poszukiwawcza mężczyzny została zakończona. Policja znalazła ciało zaginionego. Więcej informacji w artykule poniżej: