fbpx

Śląscy kibice zbierają dary dla Ukrainy

Środowiska kibiców Ruchu Chorzów postanowiły włączyć się w akcje pomocy dla Ukrainy. Z inicjatywy jednego z nich przeprowadzona została zbiórka najbardziej potrzebnych artykułów i rzeczy.

Jeden z kibiców Ruchu Chorzów Szymon Michałek, zaapelował do swoich stadionowych kolegów o pomoc w zbiórce darów dla Ukraińców. Całą akcję zorganizowali wolontariusze z sektora rodzinnego przy pomocy firmy Cadesigner. Zbieranie darów rozpoczęło się 2 marca, ale także w następny dzień każdy może wspomóc Ukrainę. 

„Ze względu na niskie temperatury, osoby pomagające na granicy ale i sami uchodźcy borykają się z problemem szybkiego rozładowywania się telefonów, co przy braku dostępu do prądu w wielu przypadkach uniemożliwia skuteczną komunikację. Dlatego zgłoszono nam wielką potrzebę naładowanych power-banków, czyli urządzeń dzięki którym można naładować telefon. Mogą być one nowe bądź używane, ale muszą być naładowane. Dodatkowo wszelkiego rodzaju ładowarki do smartfonów różnych marek, kable USB, ale również sprawne latarki na baterie, nowe baterie AA, AAA, R14 czy R20. Na terenie Ukrainy brakuje z kolei środków opatrunkowych, bandaży, plastrów, płynów do dezynfekcji ran” – poinformowali organizatorzy zbiórki.

Zbiórkę będzie można wesprzeć w czwartek od godziny 9:00 do 11:00 koło Ośrodka  Wsparcia Rodziny w Chorzowie-Starym, od 11:30 do 13:30 w szkole podstawowej nr 25 w Chorzowie, od 14:00 do 16:00 na parkingu przy E.Leclerc w Chorzowie-Cwajce oraz od 16:30 do 18:30 na parkingu przy sklepie Action w Chorzowie-Cwajce.