fbpx

Śląscy policjanci uratowali kobietę z pożaru [Zdjęcia]

Do bardzo poważnego pożaru mieszkania doszło w poniedziałek, 28 listopada w jednym z mieszkań w miejscowości Łaziska Górne w województwie śląskim. W nocy około godziny 4:30 w jednym z domów wybuch pożar. Najprawdopodobniej przyczyną pojawienia się ognia był zostawiony na kuchence garnek. Na miejsce zdarzenia zostały wezwane służby ratunkowe.

Jako pierwsi na miejsce wypadku zjawili się policjanci, którzy akurat patrolowali okoliczne ulice. Funkcjonariusze postanowili wejść do palącego się mieszkania i przeszukać je. Gdy weszli do kuchni okazało się że leży tam starsza kobieta. Mundurowi od razu wynieśli poszkodowaną seniorkę z płonącego miejsca czym najprawdppobniej uratowali jej życie. Udało się uratować także psa.

Po akcji policjantów na miejsce zdarzenia przybyła straż pożarna, która rozpoczęła gaszenie pożaru. W sumie na miejscu działało 6 zastępów straży pożarnej. Poszkodowana 73-letnia kobieta została przetransportowana do szpitala.

W budynku znajdowały się także dwie inne osoby którym na szczęście nic się nie stało. Wszczęte zostało śledztwo w sprawie tego zdarzenia. Służby badają cały przebieg wypadku oraz wszystkie jego okoliczności. Nadzór nad sprawą obieła Prokuratura Rejonowa w Mikołowie

Zdjęcia: Polska Policja