fbpx

Śląskie: Dramatyczny wypadek na A1. Samochód dachował. Jedna osoba ranna [Zdjęcia]

We wtorkowe popołudnie na odcinku autostrady A1 w powiecie rybnickim doszło do poważnego wypadku drogowego. Samochód marki Ford, zmierzający w kierunku Gliwic, dachował i uderzył w przejeżdżający pojazd marki Dacia.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 16:50. Straż Pożarna w Rybniku otrzymała zgłoszenie i natychmiast skierowała na miejsce zdarzenia swoje służby. Jak podaje oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Rybniku, mł. asp. Wojciech Kasperzec, miejsce wypadku znajdowało się w odległości 17,5 km od Gliwic.

Według wstępnych informacji, w chwili zdarzenia w Fordzie podróżowały dwie osoby. Jedna z nich, 33-letnia pasażerka, została przetransportowana do szpitala. Z kolei w Dacii znajdowała się jedna osoba, której stan na szczęście nie budził obaw.

Służby ratunkowe pracowały na miejscu wypadku, zabezpieczając teren i wyjaśniając przyczyny oraz okoliczności zdarzenia. Przy wstępnej ocenie strat, szacuje się, że ich łączna wartość wyniosła 35 tysięcy złotych. W tym 25 tysięcy złotych dotyczy uszkodzeń pojazdów, a 10 tysięcy złotych strat w infrastrukturze drogowej.

Zarówno służby drogowe, jak i straż pożarna apelują o ostrożność na drogach i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Zdjęcia: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku