fbpx

Śląskie Koszmar wypadek drogowy. Ciężarówka zmiażdżyła osobowe [Zdjęcie]

Koszmarny śmiertelny wypadek samochodowy w miejscowości Biała Błotna (województwo śląskie). Zginął kierowca samochodu osobowego , którego pojazd zderzył się czołowo z ciężarówką.

W nocy z piątku na sobotę (17-18 marca) doszło do tragicznego wypadku drogowego w miejscowości Biała Błotna w powiecie zawierciańskim (Śląskie). Na drodze wojewódzkiej numer 794 między miejscowościami Pradłami a Lelowem samochód ciężarowy holowany przez inny pojazd ciężarowy się czołowo z samochodem osobowym. Niestety w wyniku zdarzenia na miejscu zginął 34-letni kierowca osobówki.

Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku około godziny 23:20. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji, kierujący pojazdem który holował ciężarówkę z nieznanych jeszcze powodów zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z nadjeżdżającym samochodem osobowym marki Renault. W wyniku tego zdarzenia kierowca samochodu osobowego poniósł śmierć na miejscu, natomiast kierowca ciężarówki nie doznał żadnych poważniejszych obrażeń ciała.

Po otrzymaniu zgłoszenia o wypadku, na miejscu pojawiły się służby ratunkowe, które podjęły niezbędne działania w celu udzielenia pomocy poszkodowanym. Ze względu na ciężki charakter wypadku, droga była całkowicie zablokowana na czas prowadzenia akcji ratunkowej i usuwania skutków zdarzenia.

Policja pod nadzorem prokuratora zajmie się ustaleniem okoliczności tego tragicznego wypadku. Bardzo ważne jest, aby ustalić, dlaczego kierowca ciężarówki zjechał na przeciwległy pas ruchu, co było przyczyną tego zdarzenia i czy kierowca ciężarówki był trzeźwy podczas prowadzenia pojazdu.

Droga w miejscu tragedii został odblokowana dopiero około godziny 5:00 rano.

Ochotnicza Straż Pożarna Pradła