fbpx

Śląskie: Koszmarny pożar. W pogorzelisku znaleziono dwa zwęglone ciała [Zdjęcie]

Dziś o 6:00 rano zakończyły się działania strażaków w Zebrzydowicach. Doszło tam do tragicznego pożaru. Niestety, w wyniku zdarzenia śmierć poniosły dwie osoby.

Tragiczny pożar pustostanu w Zebrzydowicach wstrząsnął mieszkańcami powiatu cieszyńskiego. W niedzielę w nocy, o godzinie 22:40, służby otrzymały zgłoszenie o pożarze przy ulicy Skotnickiej. Na miejsce natychmiast skierowano 14 jednostek straży pożarnej, które podjęły walkę z żywiołem.

Po ugaszeniu płomieni, strażacy dokonali makabrycznego odkrycia – wewnątrz pustostanu znaleziono dwa zwęglone ciała. Szokujący widok wstrząsnął całą załogą, a ze względu na stan budynku, który groził zawaleniem się, konieczne było wycofanie ekipy.

Aby ustabilizować konstrukcję i umożliwić przeprowadzenie dalszych czynności, na miejsce zadysponowano Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą. Jej głównym zadaniem było zabezpieczenie budynku, aby można było bezpiecznie kontynuować działania dochodzeniowo-ratownicze.

To, kim byli zmarli i jak doszło do ich tragicznej śmierci, będzie przedmiotem dogłębnych badań. Prokuratura, która przejęła sprawę, zleciła przeprowadzenie sekcji zwłok, która pozwoli na ustalenie przyczyn zgonów oraz tożsamości ofiar.

Strażacy nie szczędzili wysiłków, aby opanować pożar i zminimalizować straty. Ich działania trwały całą noc i dopiero o godzinie 6:00 rano w poniedziałek udało się zakończyć akcję na miejscu. Wszystko to jednak nie zmienia tragicznego faktu, że w pożarze pustostanu w Zebrzydowicach stracono ludzkie życie.

Wszystkie szczegóły dotyczące pożaru i śmierci zostaną dokładnie zbadane przez odpowiednie służby ścigania.