fbpx

Śląskie: Samochód zderzył się z pociągiem. Jedna osoba ranna

Bardzo poważny wypadek miał miejsce dziś bardzo wczesnym rankiem w Blachowni, gdzie samochód osobowy niespodziewanie znalazł się na torach i został uderzony przez nadjeżdżający pociąg towarowy. W wyniku zderzenia, którego konsekwencje były nieuchronne, samochód marki Audi został wyrzucony na kilka metrów w przód. Niestety w wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna.

Zgodnie z wstępnymi ustaleniami służb, wypadek miał miejsce na przejeździe kolejowym na terenie gminy Blachownia, dokładniej na szlaku kolejowym Częstochowa Gnaszyn-Blachownia. Kierowca Audi nie zauważył nadjeżdżającego pociągu towarowego i wjechał na tory, nie pozostawiając sobie żadnych szans na uniknięcie tragedii.

W wyniku zderzenia samochód został przesunięty na znaczną odległość. Sytuacja była dramatyczna, a siła uderzenia nie miała dla pojazdu żadnej litości. Jedna osoba, która podróżowała samochodem osobowym, została poszkodowana. Szczegóły na temat jej stanu zdrowia nie są jeszcze znane, ale z pewnością konieczna była natychmiastowa interwencja służb ratunkowych.

W wyniku wypadku ruch pociągów był znacznie utrudniony. Konieczne było przeprowadzenie działań mających na celu usunięcie uszkodzonego samochodu oraz przeprowadzenie niezbędnych czynności śledczych. Cały proces zajmował czas do godziny 03:40, co spowodowało opóźnienia i utrudnienia w rozkładzie jazdy pociągów.