fbpx

Starsza kobieta śmiertelnie potrącona na osiedlowej uliczce

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w miejscowości Brzeg w województwie opolskim. Doszło tam do potrącenia przez samochód dostawczy przechodzącej kobiety. Niestety kobieta doznała bardzo poważnych obrażeń ciała i pomimo udzielenia jej pomocy medycznej nie udało się jej uratować. Lekarze musieli stwierdzić zgon kobiety.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 6 grudnia około południa. Policjanci we swoich wstępnych ustaleniach stwierdzili że 31-letni mężczyzna który prowadził pojazd dostarczy w trakcie wykonywania manewru cofania nie zauważył przechodzącą 70-letnią staruszkę i potrącił ją. Kobieta została uderzona tylną częścią pojazdu gdzie kierowca mógł nie mieć widoczności w lusterkach. Aby wydobyć kobietę spod pojazdu konieczne było podniesienie samochodu dostawczego.

Policja sprawdziła stan trzeźwości kierowcy samochodu. Wynik testu wskazał że mężczyzna nie spożywał alkoholu przed wypadkiem. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem prokuratora.

Policja przypomina że manewr cofania jest czynnością, która wymaga szczególnej uwagi i ostrożności. Niestety, wiele osób lekceważy zagrożenia związane z tym manewrem i nie zachowuje odpowiedniej ostrożności podczas jego wykonywania.

Podczas cofania największym zagrożeniem jest brak widoczności. Wiele osób nie sprawdza wstecznego lusterka lub jest zbyt pewnych siebie i nie korzysta z dodatkowych źródeł widzenia, takich jak lusterka boczne lub kamera cofania. To może prowadzić do sytuacji, w których nie zauważymy innych pojazdów, pieszych lub przeszkód na drodze, co może skutkować poważnymi wypadkami.

Jeżeli nie mamy wystarczającej widoczności podczas cofania to powinniśmy wysiąść z pojazdu i się rozejrzeć lub poprosić jakąś osobę o pomoc i obserwowanie miejsca manewru.