fbpx

Tragiczne zakończenie poszukiwań młodego mężczyzny. Wyłowiono ciało z Odry [Zdjęcia]

Niestety, tragicznie zakończyła się akcja poszukiwawcza młodego mężczyzny. Strażacy wydobyli z Odry ciało mężczyzny. 22-latek został porwany przez nurt rzeki 23 kwietnia. Ciało znaleziono 3 maja.

Poszukiwania 22-letniego mężczyzny, który zaginął dwa tygodnie temu w wodach Odry w okolicach miejscowości Ścinawa Polska, zakończyły się tragicznie. Jego ciało zostało odnalezione na wysokości Stary Otok. Młodzieniec został porwany przez nurt rzeki podczas nocnego spotkania z grupą znajomych.

O zdarzeniu policję poinformował dyżurny oławskiej jednostki 23 kwietnia około godz. 00:30. Na miejsce wysłano funkcjonariuszy z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego oraz straż pożarną. Z ustaleń wynika, że 22-latek wszedł do rzeki z nieznanych przyczyn i został porwany przez nurt. Jeden z kolegów próbował za nim podążyć, lecz bezskutecznie.

Akcja poszukiwawcza, w której wzięło udział 55 funkcjonariuszy, 25 strażaków z Oławy i Wrocławia, OSP z Siedlec, Bystrzycy i Owczar oraz 3 łodzie, rozpoczęła się natychmiast. Na miejscu użyto również psa tropiącego, drona oraz sonaru. Wspomógł także Wodna Służba Ratownicza oraz funkcjonariusze z psami tropiącymi.

W środę, 3 maja, wędkarz zauważył ciało dryfujące w Odrze na wysokości Starego Otoku i natychmiast powiadomił policję. Służby ratunkowe potwierdziły tożsamość młodego mężczyzny jako zaginionego 22-latka. Zwłoki zostały zabezpieczone dla celów sekcji sądowo-lekarskiej.

Przyczyny tego tragicznego zdarzenia są w dalszym ciągu badane. Z przekazanych informacji wynika, że młodzieniec był mieszkańcem powiatu oławskiego.