fbpx

Tragiczny wypadek. Samochód wjechał do zbiornika wodnego. [Zdjęcia]

Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Nowaki w gminie Pakosławice, powiat nyski. Samochód osobowy wjechał tam do zbiornika wodnego. Niestety kierowca samochodu nie przeżył wypadku.

W dniu 1 stycznia 2023r. około godziny 17:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nysie wpłynęło zgłoszenie, że samochód osobowy wjechał do zbiornika PZW. Niezwłocznie zadysponowano na miejsce zdarzenia pierwsze zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Pakosławice jak również Policję i ZRM. Na miejsce zdarzenia zadysponowano również Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkową z Opola. Zdecydowano również o zadysponowaniu na miejsce zdarzenia Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ze względu na charakter zdarzenia.

Na miejscu zdarzenia potwierdzono treść zgłoszenia. Samochód osobowy znajdował się pod wodą. Niezwłocznie przystąpiono do działań i strażak nurek z grupy wodno-nurkowej wyciągnął osobę poszkodowaną z wnętrza zatopionego pojazdu. Następnie przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po ponad półtoragodzinnej reanimacji lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Przyczyny tego wypadku ustala Policja.