fbpx

Wóz strażacki wypadł z drogi. Pojazd wracał do remizy [Zdjęcia]

Wczoraj (wtorek, 20 lutego) doszło do wypadku samochodu strażackiego na Dolnym Śląsku. Pojazd wracał do remizy gdy nagle wpadł do przydrożnego rowu.

We wtorek około godziny 17:15 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Złotoryi otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem pojazdu strażackiego. Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 328, między miejscowościami Nowy Kościół a Sędziszowa. Na miejscu zdarzenia zastano ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy leżący na boku w przydrożnym rowie.

Wóz strażacki, który uczestniczył w zdarzeniu, był wycofany z podziału bojowego i wracał właśnie z serwisu do remizy w Świerzawie. Wozem bojowym OSP Świerzawa poruszał się jedynie kierowca, który na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń. Z nieznanych przyczyn mężczyzna zjechał z drogi i wpadł do rowu.

Obecnie nie jest jeszcze znana przyczyna tej kolizji. Policja ze Złotoryi prowadzi dochodzenie w celu ustalenia okoliczności zdarzenia. Na miejscu pracowały jednostki straży z JRG Złotoryja, OSP Sokołowiec, OSP Świerzawa, a także służby ratunkowe. Sytuacja jest nadal monitorowana, a wszelkie informacje będą aktualizowane w miarę postępów śledztwa.