fbpx

A4 zablokowana! Ciężarówka przewróciła się. Wysypał się przewożony ładunek [Zdjęcia]

Wypadek na odcinku autostrady A4 prowadzącym do Wrocławia, między węzłami Opole Południe a Opole Zachód, na wysokości Prószkowa. Doszło tam do przewrócenia się ciężarówki przewożącej ekogroszek. Zdarzenie spowodowało blokadę jezdni w kierunku Wrocławia, aż do czasu usunięcia rozrzuconego ładunku.

Według informacji przekazanych Radiu Opole przez asp. Marka Zagórskiego z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, jeden z dwóch kierowców, którzy byli w samochodzie, doznał obrażeń.

W wyniku tego wypadku, jezdnia w kierunku Wrocławia została całkowicie zablokowana, co wywołało poważne utrudnienia na odcinku autostrady liczącym aż 240 kilometrów. Dla kierowców, którzy planowali podróżować tą trasą, rekomendowany jest objazd drogami krajowymi nr 45 i 94 przez Opole. Jednakże, z powodu tego objazdu, można spodziewać się opóźnień, szczególnie na DK45, tuż przed Opolem, oraz od strony Krapkowic, gdzie zatory zaczynają się już za Folwarkiem.

Alternatywnie, możliwe jest zjechanie z autostrady A4 wcześniej, na węźle Krapkowice, i dojechanie do Opola korzystając z drogi wojewódzkiej 423. To rozwiązanie może pomóc uniknąć obszernych zatorów i dłuższego czasu oczekiwania na usunięcie przeszkody na autostradzie.