fbpx

Bardzo poważny wypadek na A4. Duży pojazd leży na boku i blokuje 3 pasy ruchu [Zdjęcie]

Dziś, w niedzielę, 22 października 2023 roku, tuż po godzinie 9:00 rano, na autostradzie A4 w Katowicach doszło do bardzo poważnego wypadku drogowego. Samochód dostawczy niespodziewanie przewrócił się na bok i zablokował wszystkie pasy na tej ważnej trasie, w stronę Wrocławia. Występują bardzo poważne utrudnienia w ruchu, a kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

Miejscem wypadku jest odcinek autostrady A4, w okolicach AWF i węzła Mikołowska. Przewrócony samochód dostawczy leży na boku, niemal całkowicie zatrzymując ruch na trzech pasach ruchu prowadzących w kierunku Wrocławia. Pozostałe pojazdy próbują przedrzeć się na przód, korzystając z pasa awaryjnego.

Policja otrzymała zgłoszenie o tym niebezpiecznym zdarzeniu drogowym 22 października 2023 roku o godzinie 9:11. Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, podkomisarz Łukasz Kloc, podzielił się informacją, że doszło do przewrócenia się samochodu dostawczego na 336. kilometrze autostrady A4 w kierunku Wrocławia. Na szczęście, na ten moment nie mamy jeszcze informacji o osobach poszkodowanych w wyniku tego zdarzenia.

Podkomisarz Kloc potwierdza, że przewrócony samochód dostawczy blokuje trzy pasy autostrady, a ruch obecnie odbywa się jedynie pasem awaryjnym. Ze względu na to, że jest to niedzielny poranek, ruch na autostradzie nie jest tak intensywny, jak w dni powszednie, ale i tak pojawiają się pewne zatory. Konieczne będzie zaangażowanie straży pożarnej, która dokładnie oczyści ten fragment A4, ponieważ po takim wypadku, jakim było dachowanie, zwykle pozostaje wiele do posprzątania.