fbpx

Bardzo poważny wypadek na DK11. Kierowcy uwięzieni we wrakach [Zdjęcia]

Do bardzo poważnego wypadku drogowego doszło dziś (sobota, 31 grudnia) na drodze krajowej numer 11 w miejscowości Tworóg (powiat tarnogórski). Zderzyły się tam czołowo dwa samochody osobowe. Ranne zostały 3 osoby. Poważnie ranny 18-letni kierowca został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku o godzinie 12:52. Ze zgłoszenia wynikało że na DK11 zderzy się czołowo dwa samochody osobowe. W wyniku wypadku trzy osoby zostały poszkodowane i trafiły do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika że 18-letni kierowca samochodu opel na łuku drogi, jadąc z bardzo dużą prędkością, stracił nagle panowanie nad swoim pojazdem, w wyniku czego zjechał na drugi pas jezdni i zderzył się czołowo z samochodem marki Citroen.

Strażacy którzy przybyli na miejsce wypadku musieli wydobywać poszkodowanych kierowców przy pomocy specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Na miejsce wypadku został wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował najbardziej rannego 18-letniego kierowcę do szpitala. Pozostałe dwie osoby poszkodowane zostały zabrane karetkami pogotowia.

W miejscu wypadku występowały bardzo duże utrudnienia w ruchu. Obecnie droga powinna być już przejezdna.

Trwa ustalanie wszystkich okoliczności i przebiegu wypadku.

Zdjęcia: KP PSP Tarnowskie Góry oraz OSP Koty.