fbpx

Ciężarówka uderzyła w dom mieszkalny. Jest poszkodowana osoba [Zdjęcia]

Do bardzo poważnego wypadku w miejscowości Mściwojowie pod Jaworem (województwo dolnośląskie). Ciężarówka po zderzeniu z autem osobowym uderzyła w dom mieszkalny. W wyniku wypadku jedna osoba została ranna.

W poniedziałkowy poranek, 22 maja 2023 roku, Mściwojów, niewielka miejscowość pod Jaworem, stała się miejscem niecodziennego zdarzenia drogowego. Około godziny 10:00, ciężarówka przewożąca bloki granitowe zderzyła się z pojazdem osobowym. Siła uderzenia była na tyle duża, że skierowała ciężarówkę prosto na sąsiadujący dom jednorodzinny.

Efekt zderzenia był spektakularny – pojazd ciężarowy doszczętnie zniszczył ganek oraz balkon budynku, pokazując siłę, jaką niosło za sobą takie niefortunne zdarzenie. Jego konsekwencje mogły być tragiczne, jednak, jak poinformował kpt. Krzysztof Napierała z PSP w Jaworze, jedyną ofiarą była osoba kierująca ciężarówką.

Kierowca ciężarówki został ranny w wyniku zdarzenia i wymagał natychmiastowej pomocy medycznej. Przybyłe na miejsce Zespoły Ratownictwa Medycznego z Jawora zdołały udzielić mu pierwszej pomocy, po czym poszkodowany został przewieziony do szpitala.

Nadal, pomimo wysiłków zespołów JRG Jawor i OSP KSRG Mściwojów, sytuacja na miejscu wypadku jest skomplikowana. Operacje przenoszenia ciężkich bloków granitowych na transport zastępczy powodują utrudnienia, co pokazuje skalę zniszczeń po tym niecodziennym wypadku. Policja z Jawora prowadzi badanie okoliczności wypadku.

Fotorelacja z miejsca zdarzenia została przygotowana przez kpt. Krzysztofa Napierałę, który także pełnił rolę rzecznika prasowego zespołów ratowniczych. Dzięki niemu możemy zrozumieć skalę zniszczeń i podziwiać profesjonalizm służb ratowniczych, które pracowały na miejscu.