fbpx

Dramat na DK39. Ciężarówka wypadła z jezdni. Lądował LPR [Zdjęcia]

Bardzo poważny wypadek drogowy miał miejsce na drodze krajowej numer 39 miał dziś rano. Pojazd ciężarowy, wypadł tam nagle z drogi. Ranny został kierowca. Lądował LPR, który zabrał poszkodowanego do szpitala. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Do wypadku doszło dziś (czwartek, 23 marca) tuż przed godziną 8:00 rano, na trasie Brzeg – Namysłów. Samochód ciężarowy, który przewoził kruszywo wypadł nagle z jezdni. Wypadek spowodowało ogromne utrudnienia w ruchu drogowym. Służby zorganizowały ruch wahadłowy.

Kierowca pojazdu został poważnie ranny w wyniku wypadku. Na miejsce zdarzenia został wysłany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał poszkodowanego do szpitala.

Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku nie są na razie znane. Wiadomo, że pojazd zjechał nagle z jezdni i zatrzymał się na poboczu. Na miejscu zdarzenia pracują już służby ratunkowe, jednak ze względu na ciężar i rodzaj ładunku, usuwanie ciężarówki może potrwać kilka godzin. Dlatego też droga krajowa nr 39 w Raciszowie jest częściowo zablokowana, a ruch jest kierowany przez służby ruchu drogowego w systemie wahadłowym.