fbpx

Dramat na DK40. Ciężarówka wyrzuciła z jezdni osobówkę. Lądował LPR [Zdjęcia]

Do dramatycznego wypadku drogowego doszło w miejscowości Rudzińcu (powiat gliwicki). W godzinach popołudniowych, dokładnie o 17:33 w czwartek 1 czerwca, służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o kolizji dwóch pojazdów – osobowego i ciężarowego na skrzyżowaniu DK40 z ulicą Gliwicką.

Według relacji podinspektora Marka Słomskiego, oficera prasowego KMP w Gliwicach, tragedia miała miejsce po tym, jak kierowca ciężarówki nie zatrzymał się na znaku “STOP” i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy fiata tipo. Kierujący ciężarówką, 40-letni mężczyzna, był trzeźwy, jednakże policja natychmiast odebrała mu prawo jazdy w związku z rażącym naruszeniem przepisów drogowych.

29-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla, podróżujący fiatem, doznał bardzo poważnych obrażeń ciała w wyniku zderzenia. Jego stan był na tyle krytyczny, że konieczne było wezwanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR), który przetransportował poszkodowanego do jednego ze szpitali na Śląsku. W wyniku wypadku, ruch na skrzyżowaniu był utrudniony, a policja zorganizowała objazdy.

Policjanci natychmiast przystąpili do przeprowadzenia oględzin miejsca zdarzenia i zabezpieczenia materiału dowodowego. Na podstawie wstępnych ustaleń wynikało, że kierowca ciężarówki, niezatrzymując się na znaku “STOP”, doprowadził do zderzenia z prawidłowo poruszającym się fiatem tipo. Zatrzymany mężczyzna został pozbawiony prawa jazdy.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów i zdrowy rozsądek na drodze, aby uniknąć podobnych zdarzeń. Bezpieczeństwo nas wszystkich zależy od indywidualnych działań i odpowiedzialności za własne zachowanie za kierownicą.

Zdjęcia: OSP KSRG Rudziniec