fbpx

Dramat na Śląsku. Taksówkarz potrącił 12-latka. Dziecko jest w ciężkim stanie [Zdjęcia]

Do bardzo poważnego wypadku doszło dziś (czwartek, 23 lutego) w Legnicy. Tuż przed godziną 15:00 kierowca taksówki potrącił tam 12-letniego chłopca. Dziecko w bardzo poważnym stanie trafiło do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce na ulicy Sikorskiego, w pobliżu kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. W wyniku zdarzenia dziecko doznało bardzo poważnych obrażeń ciała. Stan poszkodowanego 12-latka jest bardzo ciężki. Dziecko została zabrane przez karetkę pogotowia ratunkowego do szpitala w Legnicy.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji, kierowca taksówki jechał od strony ulicy Sikorskiego i nie ustąpił pierwszeństwa przejeżdżającemu przez pasy na hulajnodze 12-latkowi. Wcześniej przed przejazdem zatrzymał się inny pojazd, który przepuścił dziecko. Przejście dla pieszych w tym miejscu jest połączone z przejazdem dla rowerzystów. Kierowca taksówki był trzeźwy.

Na miejscu zdarzenia oprócz służb medycznych i funkcjonariuszy policji przybył także biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, którego zadaniem jest dokładne ustalenie przyczyn zdarzenia. Sprawą zajmie się również prokurator oraz zastępca naczelnika ruchu drogowego.