fbpx

Dzięki Ukraince 4-letni chłopiec szczęśliwie wrócił do mamy

Podczas chwili nieuwagi babcia zgubiła z oczu swojego 4-letniego wnuczka. Na szczęście chłopiec spotkał na swojej drodze przechodzącą panią, która zaniepokojona samotnie spacerującym dzieckiem nie pozostała obojętna i postanowiła zabrała chłopca na komisariat policji w Puszkinie. Tam maluch odnalazł schronienie i dzięki zaangażowaniu policjantów szybko wrócił pod opiekę swojej matki.

W poniedziałek 14 marca około godziny 14:30 na Komendę Miejską Policji w Pszczynie zgłosiła się kobieta, która przyprowadziła małe 4-letnie dziecko. Kobietą okazała się Ukrainka. Zorientowała się ona że samotnie spacerujący chłopczyk najpewniej się zgubił i postanowiła zaprowadzić dziecko do najbliższej jednostki Policji.

Po otrzymaniu niepokojącej informacji w działania została zaangażowana cała jednostka. Rozmowę z dzieckiem przeprowadził obecny na miejscu policyjny psycholog z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Dzięki tym czynnościom udało się ustalić personalia chłopca, a następnie adres i dane rodziców. W kolejnym kroku policjanci skontaktowali się z matką dziecka, która po niespełna godzinie od zagubienia odebrała syna z komendy.

Jak ustalili mundurowi, dziecko wcześniej było pod opieką babci. Wnuczek po wspólnie zrobionych zakupach odnosił koszyk i nagle zniknął seniorce z oczu. Babcia próbowała samodzielnie odnaleźć chłopca, jednak bezskutecznie. Na szczęście sytuacja znalazła swój szczęśliwy finał.

Pamiętajmy, że chwila nieuwagi i braku nadzoru nad dziećmi może narazić dziecko na utratę zdrowia, a nawet życia. Na rodzicach i opiekunach ciąży zatem duża odpowiedzialność. To zadanie przecież nie należy do łatwych. W obecnym czasach, z każdej strony, dorośli i dzieci są otoczeni różnego rodzaju reklamami, komunikatami medialnymi, nowinkami technologicznymi i wieloma innymi atrakcjami, które mają za zadanie przykuć ich uwagę oraz zainteresować ofertą. Upilnowanie dziecka staje się wyzwaniem. Apelujemy o wzmożenie czujności.

Na pochwałę niewątpliwie zasługuje wzorowa postawa kobiety, która zareagowała na niecodzienną sytuację i pomimo bariery językowej podjęła jedyne słuszne działanie.