fbpx

Grzegorz Płaczek wygrał prawybory w Katowicach. Zdeklasował kontrkandydatów

W sobotę 4 lutego w Katowicach odbyły się prawybory partii Nowa Nadzieja na lidera listy wyborczej Konfederacji w okręgu katowickim. W prawyborach wzięło udział 3 kandydatów: Tomasz Brzezina, Andrzej Sielańczyk oraz Grzegorz Płaczek. Z miażdżącą przewagą wygrał prawybory kandydat niezależny, Grzegorz Płaczek.

Prawybory organizowane przez partię Nowa Nadzieja mają na celu wyłonienie „jedynki” czyli lidera listy wyborczej Konfederacji w wyborach do Sejmu. W katowickim okręgu wyborczym zjazd prawyborczy odbył się w sobotę, 4 lutego w Hotelu Courtyard by Marriott przy ulicy Uniwersyteckiej 13 w Katowicach.

Do pojedynku prawyborczego zgłosiło się trzech kandydatów. Byli nimi Tomasz Brzezina (Nowa Nadzieja), Andrzej Sielańczyk (Unia Polityki Realnej) oraz kandydat niezależny Grzegorz Płaczek. Wyniki wyborów ustalony przez komisję prawyborczą przedstawiają się następująco:

  • Grzegorz Płaczek – 87% poparcia (1317 głosów)
  • Tomasz Brzezina – 11% poparcia ( 178 głosów)
  • Andrzej Sielańczyk – 1% poparcia (16 głosów)

Wybory wygrał kandydat niezależny, publicysta i działacz społeczny Grzegorz Płaczek.

Ilość głosów przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Chciałbym bardzo podziękować kontrkandydatom, dlatego że ktoś zawsze musi wygrać i ktoś zawsze musi przegrać w tego typu wydarzeniu. Chciałbym kontynuować współpracę z tak zacnymi kontrkandydatami. W moim sercu jest teraz wielka radość

– powiedział zwycięzca prawyborów w Katowicach, Grzegorz Płaczek.

Zwycięstwo w prawyborach gwarantuje Grzegorzowi Płaczkowi start z list Konfederacji z pierwszego miejsca w okręgu katowickim.