fbpx

Makabryczny wypadek. Autokar zderzył się z dwiema osobówkami [Zdjęcia]

Do bardzo poważnego wypadku drogowego doszło wczoraj (piątek, 3 marca) w Sobótce (województwo dolnośląskie). Na ulicy Świdnickiej w tej miejscowości autokar zderzył się z dwoma samochodami osobowymi. Na miejscu wypadku interweniowali strażacy ochotnicy z Sobótki i Sobótki Zachodniej, policja, pogotowie. W wyniku wypadku trzy osoby zostały ranne.

Do wypadku doszło około godziny 6:35. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji kierowca autobusu wpadł w poślizg na śliskiej drodze i uderzył w dwa auta. Autobus na początku zderzył się z jadącym z naprzeciwka Fordem, po czym uderzył w kolejne osobowe auto.

Osoby podróżujące autobusem nie doznały żadnych poważnych urazów. Niestety tego samego nie można powiedzieć o osobach jadących samochodami osobowymi. W sumie trzy osoby zostały w nich poszkodowane.

Na miejscu zdarzenia interweniowali strażacy z OSP Sobótka, OSP Sobótka Zachodnia i strażacy JRG PSP Kąty Wrocławskie. Zadysponowano także dwie karetki pogotowia i policję. Okoliczności i przebieg wypadku jest wyjaśniany.