fbpx

Makabryczny wypadek motocyklisty. Uderzył w drzewo. Motocykl zapalił się [Zdjęcia]

Do przerażającego wypadku drogowego doszło na Dolnym Śląsku. 42-letni mężczyzna jadący na motocyklu wjechał na próg zwalniający po czym stracił kontrolę nad swoim pojazdem i dużym impetem uderzył w rosnące przy drodze drzewo. Niestety, nie przeżył wypadku.

Do tragicznego wypadku motocyklu doszło niedawno w powiecie legnickim. W sobotę, 22 kwietnia 42-letni motocyklista zginął po tym, jak stracił kontrolę nad swoim pojazdem na progu zwalniającym i uderzył w przydrożne drzewo. Ratownicy którzy przybili na miejsce próbowali reanimować poszkodowanego, ale niestety bezskutecznie. Lekarze w końcu musieli stwierdzić zgon mężczyzny.

Młodsza asp. Anna Tersa z legnickiej policji potwierdziła, że pomimo natychmiastowej pomocy, nie udało się uratować 42-letniego mężczyzny. Na miejsce zdarzenia natychmiast przybyli policjanci legnickiej drogówki oraz inne służby ratownicze. Niestety, mimo wysiłków, motocyklista zginął na miejscu.

Według wstępnych ustaleń mundurowych przyczyną tego tragicznego wypadku prawdopodobnie była nadmierna prędkość, z jaką jechał motocyklista. Policja w związku z wypadkiem apeluje o rozwagę na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Warto pamiętać, że motocykliści są szczególnie narażeni na obrażenia w przypadku wypadku, a jedynym zabezpieczeniem, jakim dysponują, jest kask. Dlatego też, należy być jeszcze bardziej ostrożnym i zachować rozwagę na drodze.

Dokładne okoliczności i przebieg wypadku są nadal ustalane. Śledztwo nadzoruje prokuratura. Poniżej prezentujemy zdjęcia udostępnione przez służby z miejsca zdarzenia:

Zdjęcia: Ochotnicza Straż Pożarna w Krzywej