fbpx

ŚLĄSKIE Makabryczny wypadek na pasach. Nie żyje 12-letnia dziewczynka

Do tragicznego wypadku drogowego doszło w Jaworznie. Potrącona przez samochód została tam 12-letnia dziewczynka. Niestety pomimo przeprowadzenia akcji reanimacyjnej przez służby medyczne dziewczynki nie udało się uratować.

Do wypadku doszło wczoraj (wtorek, 24 stycznia) przy ulicy świętego Wojciecha w Jaworznie. Na przejściu dla pieszych śmiertelnie potrącona została 12-letnia dziewczynka. Według wstępnych ustaleń śledczych najprawdopodobniej sygnalizacja świetlna wskazywała czerwone światło dla pieszych.

Kierowca samochodu jechał prawidłowo na zielonym świetle a badanie jego trzeźwości wykazało że nie był pod wpływem alkoholu.

Niestety przejście w tym miejscu jest bardzo niefortunnie umiejscowione i zwłaszcza gdy jest ciemno kierowcy mają tam bardzo ograniczoną widoczność. Dziecko dodatkowo było ubrane w dosyć ciemną odzież i nie miało na sobie żadnych odblasków.

Ratownicy medyczni po dotarciu na miejsce wezwania rozpoczęli reanimację dziecka. Niestety nie przyniosła ona efektów. Lekarz musiał stwierdzić zgon 12-latki.

W sprawie tego tragicznego wypadku zostało wszczęte śledztwo. Technik kryminalistyczny oraz funkcjonariusze policjanci z pionu dochodzeniowo-śledczego badają wszystkie przyczyny i okoliczności zdarzenia. Nadzór nad śledztwem objęła prokuratura.

Policjanci apelują o noszenie elementów odblaskowych u dzieci i młodzieży. Przypominają także że na przejściu dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność. Dotyczy to zarówno kierowców jak i pieszych.