fbpx

Na Śląsk nadciąga niż genueński. Ochłodzenie i duże opady śniegu

Na Śląsk nadciąga niż genueński, który przyniesie w naszym regionie dość poważną zmianę pogody. Już od najbliższego weekendu możemy spodziewać się znaczących opadów śniegu lub deszczu ze śniegiem oraz odczuwalnego ochłodzenia. Przewidywana suma opadów może wynieść od 15 do nawet 30 centymetrów opadów. Niż ma nadciągnąć na nasz region w okolicach weekendu lub poniedziałku.

Władze lokalne uspokajają że są przygotowane do pojawienie się śniegu na drogach i nie powinno dojść do paraliżu drogowego. Służby przypominają jednak o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas wyjazdu na drogi podczas i po opadach śniegu. Należy dostosować prędkość jazdy do warunków które napotkamy na drodze.

Warto także o obowiązku odśnieżenia chodnika dla właścicieli nieruchomości, przy których znajdują się chodniki. Jest to określone w kodeksie cywilnym, który stanowi, że właściciel nieruchomości jest zobowiązany do utrzymywania w należytym stanie nie tylko budynków, ale także elementów wspólnych, takich jak chodniki. Za nie odśnieżenie chodnika przylegającego do naszej nieruchomości możemy otrzymać mandat karny o wysokości nawet 500 złotych oraz zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej jeżeli przez nieodśnieżenie chodnika stanie się na nim jakiś wypadek.