fbpx

Ogromny pożar w Zakładzie Produkcji Paliw Alternatywnych [Wideo i Zdjęcia]

Do bardzo dużego pożaru doszło 5 sierpnia w Specjalnej Legnickiej Strefie Ekonomicznej. Około godziny 18:00 w miejscowości Osłej w okolicach Bolesławca wybuchł pożar w Zakładzie Produkcji Paliw Alternatywnych. Płoną między innymi składowane tam odpady. Na obszarze firmy znajduje się około dziesięć tysięcy ton plastików i tysiąc dwieście ton paliw. Na miejsce zdarzenia zostało wysłanych około 30 zastępów straż pożarnej.

Ogień rozpoczął się na posegregowanych odpadach które były składowane na placu obok zakładu. Były to posegregowane odpady plastikowe które miały być przeznaczone do przetwarzania.

Zakład znajduje się w legnickiej strefy przemysłowej. Jedna z firm która znajduje się w pobliżu płonącego zakładu rozpoczęła ewakuację swoich materiałów i produktów. Działania gaśnicze trwały całą noc i trwają do teraz.

Sytuacja nie jest jeszcze opanowana. Proszę, żeby nikt na teren zakładu oprócz strażaków nie przyjeżdżał, bo będzie nam utrudniał akcję. Organizujemy działania, na pewno będą długotrwałe, ale staramy się panować nad sytuacją

– informuje Andrzej Śliwowski z komendy straży pożarnej w Bolesławcu.

Zdjęcia: Ochotnica Straż Pożarna Gromadka