fbpx

Pijany kierowca wjechał w ogrodzenie. Przed policją ukrył się na strychu [Zdjęcia]

W poniedziałek 4 kwietnia w okolicach godziny 21:30 policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na terenie jednej z miejscowości w gminie Jemielnica w woj. opolskim.

Policjanci udało się ustalić, że kierowca volkswagena najprawdopodobniej stracił kontrolę nad samochodem w wyniku czego wjechał w ogrodzenie jednej z przydrożnych posesji. Świadkowie którzy byli na miejscu zdarzenia próbowali zatrzymać sprawcę wypadku, ale niestety ten uciekł pieszo z miejsca zdarzenia jeszcze przed przyjazdem radiowozu policyjnego. Świadkowie przekazali jednak funkcjonariuszom policji informację o tym gdzie zbiegł zaginiony kierowca samochodu.

Funkcjonariusze rozpoczęli przeczesywanie podejrzanego obszaru w którym mógł znajdować się poszukiwany, a potem udali się do domu kierowcy. Tam udało znaleźć się mężczyznę, który zabarykadował się na strychu. Po pokonaniu zabezpieczenia przez funkcjonariuszy mężczyzna wybił szybę i próbował uciekać przez okno. Został jednak zatrzymany przez policjantów.

Ustalono, że kierowca volkswagena nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, miał za to blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kędzierzynie – Koźlu do odbycia kary pozbawienia wolności.

30-latek najbliższe tygodnie spędzi w zakładzie karnym. Odpowie również za spowodowanie zdarzenia drogowego, jazdę bez uprawień oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Zdjęcia: opolska.policja.gov.pl