fbpx

Pijany policjant ze Śląska spowodował tragiczny wypadek i uciekł [Zdjęcia]

Do tragicznego wypadku samochodowego doszło 5 czerwca około godziny 20:30 w miejscowości Słupia pod Bralinem w Wielkopolsce. Zderzyły się tam samochody marki BMW i Fiat. Kierowca samochodu marki Fiat niestety zginął na miejsc. Kierowca BMW uciekł z miejsca zdarzenia. Był nim 24-letni policjant z Wrocławia, który podczas aresztowania był nietrzeźwy.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę 5 czerwca około godziny 20:30 na drodze wojewódzkiej numer 482 w miejscowości Słupia w Wielkopolsce.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika że kierowca BMW który doprowadził do wypadku nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu marki Fiat. W wyniku tego wypadku zginęła 69–letnia mieszkanka powiatu kępińskiego.

Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. Ogłoszono policyjny alarm dla całej jednostki w celu zatrzymania sprawcy zdarzenia.

O godzinie 22:00 sprawca wypadku został zatrzymany przez policję. Okazał się nim 24-letni mężczyzna, który jest policjantem we Wrocławiu.

W chwili aresztowania mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie pokazało ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.