fbpx

Polska: Pociąg zmiażdżył ciężarówkę. Zakleszczony kierowca i maszynista [Zdjęcia]

Do bardzo poważnego wypadku pociągu pasażerskiego z ciężarówką doszło dziś (środa, 15 lutego) po godzinie 11:00 w pobliżu miejscowości Tychowa na zachodnim Pomorzu. Na miejscu zdarzenia prowadzona jest akcja ratunkowa. Kierowca pojazdu ciężarowego został zakleszczony wewnątrz wraku. Strażacy używają specjalistycznego sprzętu hydraulicznego aby go wydobyć.

Do zdarzenia doszło parę minut po godzinie jedenastej w województwie zachodniopomorskim. Według informacji przekazanych przez straż pożarną kierowca pojazdu ciężarowego wjechał pod jadący pociąg pasażerski, który jechał z Ustki do Bielska Białej.

Siła uderzenia była tak potężna że pojazd został praktycznie cały zniszczony. Ratownicy próbują wydostać rannego kierowcę z wnętrza wraku. W zdarzeniu także został poszkodowany maszynista pociągu, którego już udało się wydostać.

W pociągu w momencie zderzenia znajdowało się wiele pasażerów. Jest udzielana im pomoc medyczna. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Okoliczności i przebieg wypadku będzie badany przez funkcjonariuszy policji.

Zdjęcie: Straż Pożarna