fbpx

Potrącona została rowerzystka. Wysłano śmigłowiec LPR [Zdjęcia]

Do bardzo poważnego wypadku drogowego doszło wczoraj (wtorek, 27 grudnia) w miejscowości Grodków na zachodniej Opolszczyźnie. Samochód osobowy potrącił tam jadącą na rowerze kobietę. Na miejsce zdarzenia został wysłany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku około godziny 15:20. Ze zgłoszenia wynikało że na ulicy Kraskowskiej w Grodkowie doszło do potrącenia rowerzystki przez samochód osobowy. Na miejsce zdarzenia z powodu braku wolnej karetki zadysponowano strażaków oraz śmigłowiec LPR.

Z pierwszych ustaleń policji wiadomo że najprawdopodobniej kobieta, która jechała rowerem, nie ustąpiła pierwsza samochodowi osobowemu. Trzeba jednak podkreślić że są to wstępne ustalenia śledczych, które mogą w wyniku dalszego śledztwa zostać zmienione. Ranna rowerzystka została zabrana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Dokładne okoliczności i przebieg zdarzenia są badane. W akcji na miejscu zdarzenia brały udział dwa zastępy straży pożarnej z JRG z Grodkowa oraz śmigłowiec LPR.