fbpx

Przerażające nagranie ze Śląska. Pociąg jechał wprost na młoda dziewczynę, która leżała na torach [Wideo]

Dzięki natychmiastowej i prawidłowej akcji policjantów ze Zgorzelca nie doszło do tragedii na torach. Policja opublikowała przerażające nagranie.

Dyżurny zgorzeleckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące nastolatki, która miała zamiar odebrać sobie życie, a która była widziana idąca torami. Zgłoszenie trafiło również do ekspozytury Centrum Zarządzania Ruchem Kolejowym. W tej sytuacji każda minuta była niezmiernie ważna, więc policjanci natychmiast przystąpili do działania, a ich reakcja zapobiegła tragedii. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a dziewczyna trafiła pod opiekę specjalistów.

Około godziny 16:00 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o młodej dziewczynie, która była widziana idąca torami od strony Zgorzelca i minęła przejście w Jędrzychowicach. Zgłoszenie to trafiło również do ekspozytury Centrum Zarządzania Ruchem Kolejowym.

Ponieważ każda minuta mogła odgrywać kluczową rolę w tej sytuacji, natychmiastowy patrol policyjny ze zgorzeleckiej jednostki udał się w określony rejon. Funkcjonariusze jednak nie zauważyli nikogo, więc postanowili dokładnie sprawdzić dalszą część torowiska i po chwili zauważyli postać idącą torami z wiaduktu. Jeden z policjantów pobiegł torami za dziewczyną, która znajdowała się w odległości około kilometra, a drugi pojechał na kolejny przepust kolejowy. W pewnym momencie, gdy policjant zbliżał się do dziewczyny, usłyszał sygnał ostrzegawczy pociągu. Zaczął machać rękami i dawać maszyniście sygnały wskazujące na potrzebę zatrzymania składu.