fbpx

Ranne Dziecko i pięciu dorosłych w wypadku na śląskiej DK 94 [Zdjęcia]

Bardzo poważny nocny wypadek drogowy na drodze krajowej numer 94 w Dąbrowie Górniczej. W zdarzeniu rannych zostało w sumie sześć osób. Wśród poszkodowanych jest nastoletnie dziecko. Droga była całkowicie nieprzejezdna.

Do bardzo groźnego wypadku doszło w nocy z czwartku na piątek (29-30 grudnia) na ulicy Katowickiej w Dąbrowie Górniczej. Zderzyły się tam trzy samochody. Jeden z pojazdów uczestniczących w wypadku dachowała. Ulica Katowicka jest częścią bardzo ruchliwej trasy DK 94.

Po wypadku droga w kierunku Krakowa była całkowicie nieprzejezdna. Funkconarusze policji kierowali ruch na objazd który został wyznaczony przez ulicę Oddziału AK Ordona i Staszica. Wznowienie ruchu nastąpiło dopiero 25 minut po północy w dniu dzisiejszym.

W wyniku zderzenia pojazdów rannych i poszkodowanych zostało razem sześć osób, w tym 14-letnie dziecko.

Według wstępnych ustaleń do wypadku doszło gdy 26-latek kierowca samochodu ford próbował ominąć przebiegającego przez jezdnię psa.

Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 3 zastępy PSP z Dąbrowy Górniczej, zastęp OSP ze Strzemieszyc oraz aż 5 zespołów ratownictwa medycznego i policja. Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności i przebiegu wypadku. Badanie alkomatem wykazało że wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi.